TuinHier
menuicon Menu Word lid
leftdrag<< Terug

Over Ons

leftdrag<< Terug

Ons aanbod

Activiteiten

Bewaren van groenten

Stap in de betoverende wereld van het bewaren van groenten met deze boeiende voordracht!

Heb je een overvloed aan groenten uit je eigen tuin en wil je ze zo lang mogelijk vers houden? Kom dan naar onze informatieve voordracht over het bewaren van groenten!

Afspraak boeken – Voordracht “Vergeten Groenten” – Tuinhier Oudenburg

Boek de datum in je agenda!

Voordrachtgever: Dhr. Johan Deblaere

Bij Tuinhier Oudenburg helpen we je graag om het beste uit je oogst te halen en deze op verschillende manieren te bewaren. Tijdens deze sessie bespreken we praktische methoden om het genieten van je oogst te verlengen en optimaal te bewaren:

  • Seizoensgroenten overwinteren
    Ontdek welke groenten je op het veld kunt laten staan om de winter te overbruggen en hoe je ze gezond houdt tot de lente.

  • Inkuilen en bewaren op stro
    Leer hoe je groenten zoals wortelen, bieten en aardappelen kunt inkuilen of op stro kunt bewaren, zodat ze langer vers blijven.

  • Bewaren op alcohol
    Maak kennis met creatieve manieren om je oogst te verwerken, zoals het maken van likeuren.

  • Noten bewaren
    Praktische tips om noten op de juiste manier te drogen en te bewaren voor gebruik gedurende het hele jaar.

  • Inmaken en fermenteren
    Van groenten en fruit inmaken tot fermenteren: we tonen je technieken die zowel smaak als houdbaarheid bevorderen.

Delen en Proeven

Vragen zijn altijd welkom! Heb je zelf een oerdegelijk recept, een succesverhaal of een familierecept dat je wilt delen? Laat het ons weten; we staan open voor jouw inbreng!

Voor wie?

Iedereen die graag meer wil leren over het bewaren van groenten, of je nu een hobbytuinier bent of gewoon van vers en lokaal houdt.

Tijdstip

Datum: 12-6-2025
Uur: 7:30u

Locatie

Stadhuis Gistel
Heyvaertlaan 18
GISTEL 8470

Contact Informatie

MELIS Arnold
Tel:
Email: admin@tuinhier-oudenburg.be